Pogajanja pred stavko se nadaljujejo

Pogajanja pred stavko se nadaljujejo

Dragi člani SDPZ Pošte Slovenije!

Zadnje dni s poslovodstvom in z drugim sindikatom intenzivno tečejo pogajanja o stavkovnih zahtevah, ki smo jih posredovali poslovodstvu hkrati z napovedjo stavke.

Stavka je napovedana za torek, 19.2.2019, vse do takrat je naša skupna naloga, da se pogajamo in iščemo rešitev, ki bo pomenila pozitivno spremembo za zaposlene na Pošti skozi socialni dialog.

Pogajanja potekajo na dnevni ravni, predstavili smo stavkovne zahteve in dobili tudi odziv poslovodstva.

Z delodajalcem dogovarjamo tudi skupna navodila vsem zaposlenim, v kakšnem obsegu se stavka, prav tako sindikat vztraja pri plačani stavki.

Vemo namreč, da nas Zakon o stavki in tudi Zakon o poštnih storitvah pri stavki v določeni meri omejuje.

Oblikovati je potrebno navodila in zaposlenim JASNO in NEDVOUMNO povedati, kaj morajo delati tudi v času stavke.

Tekom stavke se je potrebno vzdržati škodljivega ravnanja (uničevanje, poškodovanje, neskrbno ravnanje), določene pošiljke pa je treba kljub stavki sprejeti in dostaviti.

V kolikor se z delodajalcem pred pričetkom stavke ne bomo uspeli uskladiti glede naših stavkovnih zahtev, stavka v torek bo!

Navodila, kako bomo stavkali in v kakšnem obsegu, bodo pravočasno posredovana po vseh možnih kanalih, da bo prav vsak delavec vedel, kako stavkati.

Želim nam veliko složnosti in odločnosti!

Saška Kiara Kumer

SDPZ